Kelionė į Prahą

2025-06-17
Elita Jurkevičienė
image

I C, I D ir I F klasių mokiniai kartu su auklėtojomis leidosi į nepamirštamą trijų dienų kelionę, kupiną įspūdžių, istorijos ir nuostabių vaizdų. Atėjo laikas pasidalinti prisiminimais apie šį nepaprastą nuotykį!

Kelionė prasidėjo ankstyvą rytą, kai išvykome iš Vilniaus. Po keliolikos valandų pasiekėme tikslą – stebuklingąją Prahą! Pirmosios akimirkos Prahoje – tai vakarinė ekskursija po apšviestą Čekijos sostinę. Po jos įsiregistravome viešbutyje ir patraukėme nusipelnyto poilsio.

Antrą dieną, po skanių pusryčių, išvykome į Karlšteino pilį, vieną žinomiausių ir lankomiausių objektų Čekijoje. Šią gotikinę tvirtovę, esančią vos už 20 km nuo Prahos, XIV amžiuje pastatė Čekijos karalius ir Šventosios Romos imperijos imperatorius Karolis IV. Pilis, pastatyta ant kalvos, su 7 metrų storumo sienomis, turėjo saugoti karališkąjį lobyną. Nors šiandien ji atvira turistams, vis dar išlaiko savo didingą, paslaptingą ir prabangią aurą.

Grįžę į Prahą, pasinėrėme į miesto širdį. Mūsų kelionė prasidėjo nuo gotikinės Šv. Vito katedros, įspūdingo statinio, dominuojančio miesto panoramoje. Tada perėjome garsiąją Auksinę gatvelę, kur sužinojome jos istoriją ir pavadinimo kilmę. Eidami puošniuoju Karlo tiltu, pasiekėme senamiestį. Ten aplankėme senamiesčio ir Vencelaso aikštes, apžiūrėjome Senamiesčio rotušę su unikaliu astronominiu laikrodžiu. Ekskursijos metu turėjome ir laisvo laiko, kurį kiekvienas iš mūsų panaudojo savo atradimams ir suvenyrų pirkimui.

Paskutinę dieną aplankėme Kutną Horą – miestą, garsėjantį senomis sidabro kasyklomis ir nuostabia gotikine Šv. Barboros šventykla. Pati nepaprasčiausia šios kelionės vieta buvo apsilankymas Sedleco kaulų koplyčioje, kurios interjeras dekoruotas tūkstančiais žmonių skeletų. Koplyčios istorija siekia 1278 metus, kai vietos abatas iš Jeruzalės atvežė šventosios žemės iš Golgotos ir paskleidė ją Sedleco kapinėse. Netrukus ši vieta tapo geidžiama kaip amžinojo poilsio vieta. Po XIV amžiaus maro epidemijos ir karų kapinėse buvo pradėti laidoti visi. Kai pritrūko vietos, kaulai buvo perkelti į XV amžiuje pastatytos gotikinės bažnyčios kriptą. Ten jie išbuvo iki 1870 metų, kai skulptorius Františekas Rintas gavo užduotį sutvarkyti šią erdvę. Jo kūrybinis sprendimas pavertė kriptą vieta, kuri yra ir įspūdinga, ir sukrečianti.

Kelionė į Prahą buvo nepamirštama istorijos, architektūros ir kultūros pamoka. Iš Čekijos grįžome su gražių prisiminimų ir naujų žinių bagažu!