Dailės pamoka kitaip – „Baltų ženklų simboliai ir vaizdiniai“
2025 m. kovo mėn. 17 d. vyko netradicinė dailės pamoka II klasių mokiniams tema „Baltų ženklų simboliai ir vaizdiniai“. Šią edukacinę veiklą vedė Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus specialistai, kurie mokiniams pristatė baltų kultūros simboliką, jos prasmes ir reikšmes šiuolaikiniame kontekste.
Pamokos metu mokiniai buvo supažindinti su senoviniais baltų ženklais – jų formomis, reikšmėmis ir naudota ornamentika. Specialistai akcentavo, kaip simboliai buvo naudojami kasdienybėje: ant drabužių, buities daiktų, papuošalų ir netgi architektūros elementų. Buvo aptarta ženklų sakralinė ir apsauginė funkcija, taip pat jų sąsajos su gamtos reiškiniais, mitologija ir pasaulėžiūra.
Praktinėje dalyje mokiniai turėjo galimybę patys kurti vaizdinius, remdamiesi pristatytais baltiškais simboliais. Jie piešė, komponavo, taikė įvairias menines technikas ir per asmeninę kūrybą gilinosi į senosios kultūros estetiką bei prasmę. Kūrybinis procesas ne tik lavino meninius gebėjimus, bet ir skatino domėtis tautiniu paveldu, simbolių kalba bei kultūrine tapatybe.
Ši pamoka buvo prasmingas kultūrinio ugdymo pavyzdys, jungiantis meninę raišką su istoriniu pažinimu, o muziejaus specialistų vedama edukacija suteikė gilesnį supratimą apie baltų ženklų vertę ir aktualumą šiandienos kultūroje.
Veikla realizuota iš Kultūros paso lėšų.