Erasmus+ „Peace of mind – we take care of mental health“

2024-05-23
Diana Judkevič
image image image image image image

Šiuolaikiniame gyvenime rūpintis psichikos sveikata tampa taip pat svarbu, kaip ir fizine gerove. Todėl švietimo iniciatyvos, tokios kaip tarptautiniai mokinių mainai, atlieka svarbų vaidmenį skatinant jaunimo sąmoningumą psichikos sveikatos srityje. Galimybę dalyvauti tokiame projekte turėjo grupė I klasių mokinių, kurie balandžio 15–23 d. dalyvavo Erasmus+ mainuose „Peace of mind – we take care of mental health". Be mūsų gimnazijos mokinių, į mainus vyko ir grupė bendraamžių iš Lenkijos.

Aštuonias dienas trukę mokinių mainai buvo puiki proga pagilinti žinias apie psichinę sveikatą. Jaunimas dalyvavo įvairiuose seminaruose su psichologais tokiomis temomis kaip stresas, depresija, konfliktai ir darbas grupėse. Šių seminarų metu jaunuoliai turėjo galimybę pasidalinti patirtimi ir įgyti praktinių įgūdžių, kaip spręsti emocinius sunkumus.

Vienas iš svarbiausių mainų elementų buvo kūrybinių projektų kūrimas. Per aštuonias dienas moksleiviai įgyvendino du pagrindinius projektus – įrašė filmą (filmavimą prižiūrėjo šios srities ekspertas – režisierius Pavel) ir parengė pristatymus mainų pagrindinėmis temomis. Šie darbai ne tik suartino mokinius, bet ir suteikė galimybę pasidalyti patirtimi, apmąstymais ir išmoktomis pamokomis apie psichikos sveikatą.

Be intensyvios edukacinės veiklos, dalyviai taip pat turėjo galimybę aplankyti Lenkijos miestus, tokius kaip Zavercį, Katovicus ir Krokuvą. Ši mainų dalis ne tik leido jaunuoliams susipažinti su turtinga šalies istorija ir kultūra, bet ir suteikė laiko atsipalaiduoti ir integruotis po seminarų.

Pažymėtina, kad mokinių mainų metu dalyviai ne tik įgijo žinių apie psichikos sveikatą, bet ir įgijo praktinių įgūdžių, padedančių įveikti stresą, depresiją ir kitus emocinius sunkumus kasdieniame gyvenime.

Tekstą parengė: Maria Roščinska