TREČIOKŲ KŪRYBA

2024-04-09
Elita Jurkevičienė
image

Šiais mokslo metais įsigaliojo naujosios bendrosios mokymo programos. Muzikos bendroji mokymo programa taip pat neišimtis. Pagal naująją muzikos programą, trečių klasių mokiniai privalo kurti muziką (kurti, aranžuoti), tai yra individualiai ar grupėse generuoti muzikinę idėją ir ją įgyvendinti.

Šiemet muzikos pamokas pasirinkę trečių klasių mokiniai susidūrė su kūrybiniu iššūkiu. Maždaug 1,5 mėnesio jie grupėse ar individualiai dirbo prie savo kūrinio. Mokiniai galėjo rinktis iš trijų variantų, priklausomai nuo įgūdžių ir patirties:

1. Sukurti visiškai naują muzikos kūrinį (vokalinį, instrumentinį arba vokalinį-instrumentinį).

2. Sukurti savo muziką ir ją pritaikyti žinomam tekstui / eilėraščiui.

3. Jau sukurtai muzikai pritaikyti naują, originalų tekstą.

Užduoties kulminacija buvo viešas kūrinių pristatymas, tad mokiniai su muzikos mokytoja Elita Jurkevičiene gimnazijos aktų salėje surengė du trumpus koncertus, į kuriuos pakvietė savo bendramokslius iš dailę ir technologijas pasirinkusių klasių kartu su mokytojais. Žiūrovai turėjo galimybę pasiklausyti solistų, duetų, trio ir kitų sąstatų ansamblių. Vieni pritarė sau instrumentais, kiti iš anksto paruošė ir įrašė muzikinę akompanimento fonogramą, o treti pasinaudojo dirbtinio intelekto galimybėmis. Pristatyti kūriniai buvo labai įvairūs, skirtingų stilių ir skirtingų lygių (tai yra visiškai suprantama, nes vieni mokiniai jau turi didesnę muzikinę patirtį, o kiti dar tik žengia pirmuosius žingsnius kurdami muziką ir ją atlikdami), tačiau kiekvienas autorius-atlikėjas puikiai susidorojo su iššūkiu ir sulaukė gausybės publikos ir draugų aplodismentų.

Nors kai kuriems mokiniams iš pradžių užduotis pasirodė sunkiai įveikiama, tačiau galiausiai paaiškėjo, kad ji nėra tokia sudėtinga, kaip iš pradžių atrodė, ir kiekvienas autorius/bendrautorius džiaugėsi atliktu darbu, o kai kurie teiravosi, kada vėl galės susidurti su panašiu iššūkiu, nes jau turi naujų idėjų.