Susitikimas „Vilniečiai, kuriais galime didžiuotis“

2024-03-13
Danuta Szejnicka
image image image

Lenkų instituto organizuotame susitikime Lenkijos Respublikos ambasadoje „Vilniečiai, kuriais galime didžiuotis“, įvykęs kovo 6 d., buvo neeilinė proga mūsų gimnazijos bendruomenei susipažinti su įspūdinga istorija ir kultūra, susijusia su Vilniumi.

Diskusiją vedė Lietuvoje žinomas žurnalistas Walenty Wojniłło, kuris taip pat pristatė knygas, skirtas iškilių su Vilniumi susijusių veikėjų – Józefo Mackiewicz ir Stanisławo Swianiewicz gyvenimui ir veiklai.

Diskusijoje dalyvavo kviestiniai svečiai: redaktorė Ilona Lewandowska, mūsų gimnazijos lenkų kalbos mokytoja ir vieno iš straipsnių autorė Janina Snarska, vertėjas Leonardas Vilkas, Rafałas Machlińskis, dr. Halina Turkiewicz, taip pat vienos iš pristatytų knygų autorius prof. Andžejus Pukšto. Diskusijos metu kalbėjo ne tik kviestiniai svečiai. Susitikimo metu itin aktyviai dalyvavo žiūrovai ir  Šv. Jonas Paulius II gimnazijos mokiniai, pasidaliję savo pastebėjimais, kaip galima prisiminti Józefo Mackiewicz kūrybą lenkiškose mokyklose Lietuvoje.

Šis susitikimas ne tik praplėtė dalyvių žinias apie Vilniaus istoriją ir iškilius jo gyventojus, bet ir buvo įkvepianti patriotizmo bei pagarbos mūsų miesto kultūriniam ir intelektualiniam paveldui pamoka.