Saugesnio interneto savaitė
Nuo 2005-ųjų kasmet Saugesnio interneto diena švenčiama antrojo mėnesio antrosios savaitės antrąją dieną. Šįmet tai įvyko vasario 6-ąją. Gimnazijos III klasių mokinių grupė šią dieną paminėjo Lazdynų bibliotekos kino salėje žiūrėdama dokumentinį režisierės Shalini Kantayya filmą „TikTok, Boom“. Kitas savaitės dienas per pamokas kalbėtasi apie naudojimosi socialiniais tinklais privalumus ir grėsmes, tėvų dalyvavimo vaikams naudojantis socialiniais tinklais poreikį.
Dažnu atveju gimnazistai teigė, kad tėvų įsitraukimas nepageidautinas, išskyrus atvejus, kai pastebi, kad vaikas labai pasikeitė. Tiesa, mažesniųjų tėvai turėtų tikrinti vaiko žiūrimą turinį, su kuo susirašinėjama. Paaugliams reikia daugiau privatumo, tačiau tėvai turi užtikrinti, kad sūnus arba dukra suprastų, jog internete esama pavojų, išmokyti saugiai jame elgtis ir suformuoti tokį santykį, kad žinotų – jeigu kas nors blogai, gali kreiptis į tėvus. Vis dėlto, anot kai kurių jaunuolių, tėvai turi kontroliuoti internetui skiriamą laiką. Galiausiai, žinoma, tėvai turi ieškoti būdų padėti, jeigu to prašoma.
Vienas iš gimnazistus sutrikdžiusių klausimų „Ką iškeičiu į galimybę naudotis socialiniais tinklais?“. Dažniausias atsakymas – miegą. Taip pat išsižadama laiko su šeima, susitikimų su draugais. Nenuostabu, kad ir namų darbų užduotis.
Paskutinis klausimas „Ką reikėtų padaryti dėl to, kad galėtume pasakyti, jog žmoniškumas laimėjo, jeigu istorija baigtųsi šiandien?“ įtvirtino vertybines nuostatas. Žmogus turėtų siekti išsaugoti empatiją, emocingumą, kūrybiškumą. Ir... galimybę daryti klaidas.