35-asis respublikinis prof. J. Matulionio jaunųjų matematikų konkursas

2024-02-01
Elžbieta Voitukovič
image image image

Sausio 27 d. Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakultete vyko 35-asis respublikinis prof. J. Matulionio jaunųjų matematikų konkursas.

Jame kasmet šalies 9–12 klasių moksleiviai savo matematines žinias ir analitinį mąstymą išbando spręsdami KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (MGMF) dėstytojų parengtas užduotis. Dalyvauti jubiliejiniame konkurse išreiškė norą net 504 moksleiviai iš visos Lietuvos. Vilniaus Šv. Jono Pauliaus II gimnazijai atstovavo Ahmed Benamara (I A), Evelina Kardis (I D),  Damian Verkovski (I D), Daniel Žebialovič (I D).

Kol vykstančio konkurso metu moksleiviai sprendė fakulteto dėstytojų parengtas užduotis, mokytojams vyko kvalifikacijos tobulinimo seminaras „Sudėtingesni 2024 m. prof. J. Matulionio jaunųjų matematikų konkurso uždaviniai ir jų sprendimai“.

Kol buvo taisomi jaunųjų matematikų darbai, mokiniai turėjo galimybę sudalyvauti proto mūšyje, kur buvo reikalingos ne tik matematikos ir kitų disciplinų, tokių kaip istorija, geografija, fizika, žinios, bet ir įdomūs žinomi faktai bei filmai jaunimui.