PRAEITIS KURIA ATEITĮ – ČENSTAKAVOS IR REZEKNĖS MOKINIŲ IR MOKYTOJŲ VIZITAS VILNIUJE

2024-02-12
Diana Judkevič
image image image image image image image image image image image

2023 m. gruodžio 3–6 d. pagal projektą „Praeitis kuria ateitį – lygių teisių kaimynai“ Lietuvoje svečiavosi Čenstakavos ir Rezeknės delegacijos. Vizito metu vyko nemažai suplanuotų veiklų,– patriotinis susitikimas JPII, kurio metu turėjome galimybę pažiūrėti spektaklį „Lenkijos teismas“ ir kartu su gimnazijos ansambliu „Ad Astra“ padainuoti patriotinių dainų. Pagerbėme maršalą Juzefą Pilsudskį Rasų kapinėse ir aukas Panerių memoriale. Vilniaus miesto savivaldybėje atidarėme tarptautinę parodą „Vaikų likimas karo metais“, dalyvavome „Žydų tradicijų“ kūrybinėse dirbtuvėse ir aplankėme Samuelio Bako muziejų, tyrinėjome Vilnių žydų pėdsakus, realizavome poetinę popietę Vilniaus lenkų kultūros namuose „Tikėjimo ateitimi giesmė", kurios metu taip pat vyko susitikimas su knygų „Taip dabar daro sąžiningi žmonės“ (ir šiuo metu kuriamos Janinos Stružanoskos biografijos, kuri yra Lenkijos Respublikos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos kūrybinės stipendijos dalis) autore, istorike Ilona Lewandowska ir knygos „JEHUDIT. Pasaulis galėtų būti gražus“ autore rašytoja Aneta Anra. Nors projekto tema nelengva, o programa turininga ir įtempta, jaunuoliai turėjo galimybę susipažinti ir susidraugauti žaidimų, sporto ir integracinių vakarų metu.

Dėkojame visiems prisidėjusiems prie projekto realizavimo mokiniams, mokytojams, auklėtojams, gidams ir partneriams.

Projekto „The past builds the future - neighbours of equal rights“ tikslas – didinti Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos paauglių sąmoningumą ir plėsti žinias apie bendrą istoriją, kultūrą ir kultūrinį paveldą, taip pat gerbti totalitarinių režimų aukų atminimą. Projekto įgyvendinimas leidžia pagerinti Europos naujausių istorijos įvykių, įskaitant autokratinio ir totalitarinio režimo priežasčių ir pasekmių atminimą, taip pat didina Europos piliečių supratimą apie Europos Sąjungą, jos susikūrimą, tikslus, įvairovę ir pasiekimus bei bendravimo ir tolerancijos svarbą. Projektas „The past builds the future - neighbours of equal rights“ finansuojamas iš Europos komisijos Piliečių, lygybės, teisių ir vertybių programos (CERV) lėšų.


Projekte dalyvauja Čenstakavos A. Mickevičiaus licėjaus, Čenstakavos 21-osios pradinės mokyklos, Čenstakavos specialiosios mokyklos komplekso Nr. 28, Rezeknės valstybinės lenkų gimnazijos, Vilniaus šv. Jono Pauliaus II gimnazijos paaugliai.


Projektą finansuoja Europos Sąjunga.