Pažintinė I klasių kelionė

2023-11-14
Liucina Gilevska

Atėjus lapkričiui, pirmosios gimnazijos klasės išvyko į kelionę, trukusią net tris dienas.

Pirmoji sstotelė buvo nykštukų miestas – Vroclavas. Jame yra keli šimtai nykštukų, kuriuos galima pamatyti vaikštant po miestą. Mūsų pramoga buvo žaidimas senamiestyje. Kelias valandas grupelėmis bėgiojome, kad surastume visus paminklus ir atliktume užduotis. Turėjome atsakyti į klausimus arba atlikti kelias užduotis, kad gautume slaptažodį ir galėtume pereiti nuo vieno objekto prie kito. Užduotys buvo skirtingos, kurios visiems labai patiko, pavyzdžiui, nufotografuoti nuotrauką tam tikru kampu, kad atrodytų, jog žmogus sėdi ant didžiulės kėdės, įrašyti televizijos programą, pasakyti datą naudojant paslėptus skaičius.

Iš viso aplankėme 8 Vroclavo paminklus. Šis miestas paliko neišdildomą įspūdį savo nuostabia architektūra ir istorija.

Kitą dieną pasiekėme pagrindinį kelionės tikslą – Prahą. Ten gido pagalba susipažinome su nepaprastai gražiu miestu. Jame buvo daug senų ir didingų pastatų. Mano nuomone, žaviausi buvo Hradčanų pilis, katedra ir astronominis laikrodis. Laisvu laiku pavyko Čekijos sostinę apžiūrėti ir savarankiškai. Įspūdžiai liko ne prastesni nei Vroclave.

Paskutinė diena buvo trumpa, bet ne mažiau įdomi. Aplankėme Kutna Horos miestelį. Labai intriguojanti vieta buvo Kaukolės koplyčia, kurioje saugomi dešimčių tūkstančių žmonių palaikai. Jie netgi yra statinio dalis. Paskutinė stotelė buvo Švenčiausiosios Mergelės Marijos ir šventojo Jono Krikštytojo Ėmimo į dangų katedra. Mūsų kultūrinės kelionės pabaiga buvo didinga. Išsiruošėme į namus, ir kelionės metu vieni su kitais dalijomės gražiais įspūdžiais.

Ačiū mokytojams ir gidui už kelionę ir įspūdžius!

Maja Pakina, I C klasės mokinė