EKOLOGINIS PROJEKTAS "GAMTOS POEZIJA NUO PILIAKALNIŲ IKI KALNŲ

2023-07-05
Diana Judkevič
image image image image image

2023 m. birželio 22-27 d. Vilniaus šv. Jono Pauliaus II gimnazijoje surengta mobili ekologinė stovykla „Gamtos poezija nuo piliakalnių iki kalnų“. Stovykloje dalyvavo 40 mokinių, aktyviai įgyvendinusių programą Lietuvoje ir Lenkijoje. Stovyklos dalyviai tyrinėjo ekologines problemas, objektus, įtrauktus į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, sužinojo piliakalnių, kalnų ir urvų istoriją, kopimo į kalnus dėka mokėsi valdyti emocijas.

Į stovyklos programą taip pat įtraukta darnaus vystymosi, aktyvaus gyvenimo būdo, užsiėmimų gamtoje tematika. Apsilankę Gudelių piliakalnyje mokiniai domėjosi, kokį CO2 pėdsaką gali palikti kiekvienas žmogus. Jie aptarė, ką galima pakeisti, kad būtų sumažintas neigiamas žmogaus poveikis Žemės būklei ir pagerėtų visų gyventojų gyvenimo kokybė, nes net ir nedideli pokyčiai turi didelę reikšmę. Trijų dienų kelionės į Zakopanę metu buvo organizuojamas darbas grupėse, ruošiamos užduotys, liečiančios įvairias žmogaus emocijas ir jausmus, įskaitant nuostabą, smalsumą, susižavėjimą, taip pat ekologiją, tikru iššūkiu tapo poezijos rašymo dirbtuvės! Apsilankę Zakopanėje mokiniai ir mokytojai susipažino su unikaliu Zakopanės stiliumi, sekė išskirtinių zakopaniečių takais, plaukė Dunajecu ir įveikė kalnų taką. Taip pat vyko integraciniai užsiėmimai, surinktos medžiagos pristatymai, diskusijos.

Stovyklos apibendrinimas pateiktas koliažu, nuotraukų ir eilėraščių paroda tema „Paliesk ir atliepk gamtos grožį eilėmis“. Taip pat parengtas informacinis stendas, kuriame kūrybiškai atsispindi projekto metu pasiekti tikslai, įvykdytos užduotys ir prisiminimai iš stovyklos. Šių metų rugsėjo mėnesį planuojamas užsiėmimų ciklas „mokinys mokiniui“, kuriuo metu projekto dalyviai pristatys projekto medžiagą savo klasėse ir žais protmūšį Kahoot apie Lietuvos piliakalnius ir Lenkijos kalnus.

Ši stovykla nebūtų įmanoma be mūsų partnerių finansinės paramos: AB „Orlen Lietuva“, Vilniaus miesto savivaldybės administracija, kuri šiai veiklai skyrė net 4000 eurų. Taip pat mokytojams, kurie savanoriškai prisidėjo prie projekto realizavimo.

Dėkojame visiems prisidėjusiems prie šio projekto realizavimo!