I C KLASĖS BENDRUOMENĖS EDUKACINĖ IŠVYKA Į LENKIJĄ

2023-02-22
Lina Činčiuvienė
image

Vasario 11 dieną I C klasės bendruomenė ( mokiniai, auklėtoja ir tėveliai) išvyko į pažintinę kelionę po Lenkiją.

Ryte, apie 10 valandą vietos laiku,  vyko pirmoji ekskursija po Liublino vaivadijos Žemutinį Kazimierą. Pilies pamatai ir gynybinės sienos likusios net nuo XVI amžiaus. 1994 m. šis kompleksas buvo pripažintas istorijos paminklu. Vyslos pakrantėje esantis miestelis sužavėjo savo architektūra, unikaliu senamiesčiu. Dabar išskirtinio grožio miestelis tapo kurortu.

Vėliau pajudėjome į Pulavus.  Pulavuose yra išlikęs Lenkijoje klasicistinis  dvaro ir parko ansamblis, priklausęs didikų Čartoriskių giminei. Tai XIV-XVIIIa. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės  ir Lenkijos didikų giminė, kuri kildinama iš Gediminaičių dinastijos. Seniausias Lenkijos meno ir istorijos muziejus, kuriame saugomi meno kūriniai, skulptūros, sidabro dirbiniai. Išklausę gidės pasakojimo, susipažinę su dvaro ekspozicija ir pasigrožėję po kiemą vaikščiojančiais dvaro povais bei pasivaikščioję  po įspūdingą parką vykome į vakarėjantį Liubliną.

Pailsėję jau kitą dieną pradėjome lankydami gražiausias miesto vietas: Liublino pilį, Lubomirskich rūmus, Dominikonų bažnyčią. Visus sužavėjo senamiestis. Skoningai atrodo ne tik akmenimis grįstos gatvės, bet ir spalvoti pastatai, kurie perteikia Viduramžių gyvenimo dvasią. Pasivaikščioję dalyvavome edukacijoje – visi kepėme svogūnų pyragą. Kadangi miestas XVI-XVIII amžiuje buvo vadinamas lenkų „Jeruzale“, skanus kvietinis pyragas su aguonomis ir svogūnais atkeliavo iš žydų virtuvės ir tapo populiariausias Liubline. Paskanavę savo kepto pyrago dalyvavome estafetėje „Pažink miestą kitaip“. Mokiniai  turėjo atrasti gražiausius senamiesčio  objektus ir įvykdyti jiems parengtas užduotis. Dar pasigrožėję miesto panorama sėdome į autobusą ir pajudėjome namo.

Nors kelionė autobusu netrumpa, bet visai neprailgo. Visi kartu žaidėme įvairius kūrybinius žaidimus, skelbėme  dainų konkursus įvairiomis kalbomis. Nors grįžome šiek tek pavargę, bet kupini įspūdžių ir gerų emocijų.