Dalyvavimas tarptautiniame projekte „Praeitis kuria ateitį – lygių teisių kaimynai“

2023-01-16
Filomena Petkevič
image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image

Dalyvaujanti tarptautiniame projekte „Praeitis kuria ateitį – lygių teisių kaimynai“ mokinių grupė 2022 m. gruodžio 5–9 dienomis vyko į Čenstakavą. Šiame projekte dalyvauja 5 skirtingų ugdymo įstaigų atstovai iš 3 skirtingų šalių – Lietuvos, Latvijos, Lenkijos:

  • Čenstakavos V Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickevičius;
  • Čenstakavos 21 pradinė mokykla;
  • Čenstakavos specialiosios mokyklos kompleksas Nr. 28;
  • Rezeknės valstybinė lenkų vidurinė mokykla;
  • Vilniaus šv. Jono Pauliaus II gimnazija.

Po ilgos kelionės iš Vilniaus į Čenstakavą pirmą dieną nemažai sužinojome apie žydų kultūrą iš istorijos mokslų daktaro Veslavo Paškovskio, taip pat pavyko paragauti kai kurių žydų virtuvės patiekalų. Prie integracinio jaunimo laužo minėjome maršalo Juzefo Pilsudskio 155-ąsias gimimo metines. Kitą dieną Čenstakavos kultūros namuose buvo puiki proga stebėti muzikos ir šokio spektaklį. Buvome nudžiuginti ne tik pasirodymo, bet ir ekskursijų po Koniecpolio bei Lelavos pilis. Trečiąją dieną kelionėje taip pat netrūko lankytinų vietų. Muziejus ir senamiestis, miestas ir jo architektūra – tai, kas džiugino mūsų jaunimą. Pietūs italų restorane ir kinematografijos pagrindai bei filmo pristatymas – puikus, kokybiškai praleistas laikas. Paskutinę kelionės dieną – POLIN Lenkijos žydų istorijos muziejaus lankymas ir sudie, Lenkija!

Kamilė Petkevič, II C klasės mokinė