GEROS SAVIJAUTOS PROGRAMA

2021-12-17
Jadvyga Aleksandra Vysocka
image image image image image image image image

2021 m. spalio 19 d. mūsų gimnazijoje startavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtinta Geros savijautos programa. Programoje dalyvavo I–IV gimnazijos klasių mokiniai. Ši programa parengta atsižvelgiant į mokslinių tyrimų išvadas dėl nuotolinio mokymo pasekmių vaikų ir jaunimo fizinei ir psichinei sveikatai, norint gerinti mokinių  emocinę būklę, sukurti mokiniams kuo geresnes sąlygas patirti mokymosi sėkmę grįžus į klases.

Mokiniai aktyviai dalyvavo veiklose, kurios buvo skirtos ugdyti mokinių socialinius emocinius įgūdžius, bendradarbiavimo bei darbo komandoje įgūdžius, gilesnį savęs pažinimą bei gebėjimą reflektuoti, priimti atsakingus sprendimus, stiprinti psichologinį atsparumą, savivertę bei skatinti motyvaciją mokytis. Mokymai skirti mokymosi relaksacijoms, nusiraminimo, streso įveikimo technikoms ugdyti. Pirmų gimnazijos klasių mokiniai gilinosi į „Komandos esmės pagrindus“, o vyresnių klasių mokiniai mokėsi „Kaip įveikti nerimą ir stresą pasitelkiant proto ir kūno galias“.

Mokinių atsiliepimai pasibasigus užsiėmimams:

„Patiko, nes sužinojau daug naujų įdomių dalykų, apie kuriuos net negalvojau.“

„Užsiėmimai patiko ir buvo labai naudingi.“

„Gavau daug praktinių patarimų ,kaip valdyti stresą.“

„Patiko, nes tarsi  atradau save ir meditacijos būdą.“

„Patiko patarimai, kaip apsisaugoti nuo patyčių.“

„Šaunu, patiko vaikščiojimas su Nordic walking lazdomis ir meditacija.“

„Laukiame dar kartą.“

„Labai patiko, buvo naudinga. Sužinojau, kas tai yra  meditacija ir kaip atrasti savo talentą. Ačiū už žinias.“

„Tokio tipo veikla padeda suprasti, kaip mums valdyti stresą, kaip greičiau nusiraminti. Paskaitų metu teko susipažinti su sąvoka „meditacija“, buvo demonstruojamas skandinaviškas vaikščiojimas.“

„Geros savijautos programa – tai puikus būdas išmokti valdyti emocijas, agresiją.“

„Pradėjau kitaip žiūrėti į streso valdymą. Dabar stengiuosi vengti konfliktų ir man tai sėkmingai pavyksta.“

Džiaugiamės, kad per 2 mėnesius visi mūsų gimnazijos mokiniai turėjo galimybę stiprinti emocinę sveikatą ir gilinti žinias.