INOVATYVI XXI AMŽIAUS MOKYKLA

2021-09-30
Danuta Szejnicka
image image image image image image image image

Šiuolaikiniame pasaulyje plinta vaizdo ir garso kultūra, o jaunimas neįsivaizduoja savo kasdienybės be audiovizualinių medijų. Internetas, televizija, radijas, skelbimų lenta, kompiuteriniai žaidimai daro įtaką  pasaulio suvokimui. Medijos atveria naujas galimybes jaunimui, nes padeda tyrinėti pasaulį, įgyti žinių, susidraugauti, ieškoti darbo, įgyvendinti savo kūrybines idėjas.

Didelis iššūkis mokytojams yra darbas su jaunais žmonėmis, kurie yra gerai įvaldę šiuolaikines technologijas. Atsižvelgdama į poreikius Nacionalinė švietimo agentūra vykdo Erasmus+ KA2 projektą „XXI amžiaus mokykla“ („Schools for 21st Century“) Nr. 2019-1-S01-KA201-064187. Projektą koordinuoja Santjago de Compostela universitetas (Universidad de Santiago de Compostela, Ispanija).Buvo galimybė tobulinti medijų informacinio raštingumo  skaitmenines žinias, audiovizualinius įgūdžius ir panaudoti įgytas žinias dirbant su mokiniais kalbos konkurse „Mokyklinis TED TALKS 2021“ [https://www.jp2.lt/naujienos/60bb598a53842] ir vykdant kalėdinių atvirukų tarpdalykinį projektą lenkų kalbos, dailės ir informatikos pamokų metu [https://www.jp2.lt/naujienos/5fde442460893].

Italijoje projekto partnerių susitikimo metu buvo aptarti pandemijos metu įvykę skaitmeninio raštingumo pokyčiai, suplanuoti mokymai mokytojams, kurių tikslas – tobulinti šiuolaikiniame pasaulyje svarbius nuotolinio darbo įgūdžius ir naudotis komunikacinėmis technologijomis.

Dalyvaudami  plenariniuose posėdžiuose ir seminaruose turėjome galimybę susipažinti su Scuola Secondaria di I Grado "A. Criscuolo" di Pagani mokykla [https://www.scuolacriscuolopagani.edu.it/] ir aplankyti legendinę Pompėją.