Mokyklinis TED TALKS 2021

2021-06-07
Danuta Szejnicka
image

Vienas didžiausių iššūkių – viešoji kalba. Geras pranešėjas yra tas, kuris lengvai vartoja žodžius, gali valdyti stresą ir, svarbiausia, turi ką pasakyti ir gali tai padaryti  įdomiai ir struktūriškai vienu metu!
IA ir IC klasės mokiniai susidūrė su tokiu iššūkiu  kalbos konkurse „Mokyklinis TED TALKS 2021“, kuris vyko šių metų birželio 3 ir 4 dienomis mokyklos kieme.
Sekdami TED [www.ted.com] pranešėjų, kurie savo mintis pateikia labai originaliai, pavyzdžiu mokiniai pasakė savo pirmąsias viešąsias kalbas įvairiausiomis temomis, pvz.: kaip realybės šou išnaudoja žmones; kas gali tapti milijonieriumi; vertink savo klaidas; kokią taką daro tėvai formuojantis vaiko asmenybei; neįmanoma yra įmanoma;nepasiduokite ir sulauksite sėkmės!
Varžybose vyravo draugiška atmosfera, jaunimas palaikė vienas kitą ir išrinko geriausius pranešėjus. IA klasėje laimėjo Ivona Kisel, IC klasėje - Daniel Subatovič. Sėkmingu moderatoriumi pripažintas Lukaš  Mikulevič, o Kinga Kliukauskaitė, Natalia Gaidis, Karolina Matulevič ir Kornelia Kitkovska parengė fotoreportažą.
Labiausiai džiugina tai, kad jaunimas sugebėjo įveikti ne tik tingumą,atsiradusį mokantis nuotoliniu būdu, bet ir baimę, nes, kaip teisingai pasakė Dominika Ščiglaitė: „Arba baimė mus valdo, arba mes ją valdome“.
Belieka palinkėti, kad mokiniai ir toliau tobulintų savo įgūdžius, tokius kaip teksto kūrimo ir oratorystės įgūdžiai, kurie reikalingi  ne tik egzaminų metu , bet ir visą gyvenimą.