Visi keliai veda į liaudies meną

2020-03-04
Audronė Kuisytė-Zubkaitienė
image image image image image image image image image

Trečiadienį, sausio 29 dieną, gimnazijoje įvyko spektaklio „Visi keliai veda į liaudies meną“ premjera.

Renginio organizatoriai ir kūrėjai atskleidė lietuvių ir lenkų tradicijas, papročius. Žiūrovai turėjo galimybę keliauti po liaudies meną: pamatyti tradicinius šokius, priešvestuvinius ir vestuvinius ritualus, išgirsti lietuvių liaudies dainas, pavyzdžiui, „Skauda galvelę“, „Leliumoj“, „Kol sėdzi, Marula“ bei lenkų liaudies dainas, pavyzdžiui, „Mam chusteczkę haftowaną“, „Czerwone jabłuszko“, „Hej sokoły“, taip pat girdėjo sakmes apie velnią pirtyje, tinginę mergą, laumes ir kūdikį, vilkolakį, klausėsi pasakojimo apie nuotakos baublius.

Renginio dalyviai buvo pasipuošę liaudies drabužiais, o salę papuošę realistinėmis dekoracijomis - atlikėjai lyg perkėlė visus į kitą amžių. Scenos gilumoje merginos audė tautines juostas (senovėje audimas buvo neatskiriama gyvenimo dalis). Renginio pabaigoje audėjos savo dirbiniais  apjuosė vaikinus.

Baigę koncertą aktoriai sulaukė daugybės aplodismentų ir pagyrimų, todėl spektaklį pakartojo vasario 14 dieną. Kartu su scenos atlikėjais dainavo, po renginio ir šoko beveik visa salė. Renginio iniciatorės mokytojos Evelina Gongapševaitė ir Audronė Kuisytė-Zubkaitienė.

Parengė II C klasės mokinė Joana Marcinkevič