Podsumowanie II semestru programu wychowawczego „Perły w Koronie”
10 czerwca br. uczniowie klas I podsumowali II semestr realizacji programu wychowawczego „Perły w Koronie”, którego głównym celem jest budowanie wspólnoty, rozwijanie postaw obywatelskich oraz wzmacnianie więzi z lokalnym środowiskiem.
Pracując w firmach młodzieżowych „Casual”, „MBN”, „EWO” oraz „Nie pytajcie”, uczniowie zaprezentowali ciekawe projekty zrealizowane podczas mijającego semestru. Ich działania obejmowały poznawanie walorów geograficzno-przyrodniczych, odkrywanie interesujących miejsc historycznych na Litwie i za granicą, a także realizację projektu „Sztuka graffiti Wilna”.
W ramach programu młodzież uczestniczyła również w wycieczce pieszej połączonej z piknikiem, podczas której miała okazję lepiej poznać okolicę, rozwijać umiejętność współpracy oraz integrować się w grupie.
Prezentowane projekty były dowodem zaangażowania, kreatywności i aktywności uczniów, którzy z powodzeniem realizowali założenia programu „Perły w Koronie”


































