Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazija
 
Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įstaigos kodas 191715588. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
 
Pradžia Kontaktai

Mokykla išmoko mąstyti.
Mokykloje surandame draugų.
Paskutinis mokyklinis valsas…
Tad subėkim ir vėl Mes kartu!
.


Maloniai kviečiame visus mokytojus ir absolventus
į I–XXII laidų TRADICINĮ SUSITIKIMĄ,
kuris įvyks 2019 m. vasario 8 d. (penktadienį) 18.00 val.
Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazijos aktų salėje (V. Druskio g. 11).

Organizatoriai

KALĖDINIS VAKARĖLIS
„Gimiau žmogumi, sako Dievas, kad Tu niekada nesigėdytum būti savimi.“
Laiko neįmanoma sustabdyti, jis nuolat bėga. Dar vienas kalėdinis pasirodymas, kurį parengė antrų klasių mokiniai kartu su mokytojomis M. Stanczyk, A. Jasinska, D. Radewicz, liko mūsų prisiminimuose.
Skambėjo giesmės, kurias atlikdamos mokinės patyrė daug džiaugsmo: M. Minkiel, M. Jarmałkovič, A. Korenikova, E. Łatkovska, E. Pozniakova, K. Stefanovič, A. Tomaševič. Muzikinį foną kūrė M. Bogdevič (gitara) bei K. Gaidis (gitara). Skambėjo tradicinės giesmės, be kurių mes neįsivaizduojame švenčių: „Šiandien Betliejuj“ bei „Pirmoji žvaigždė“, „Marija, ar tu žinai“, „Nuo širdies iki ausies“.Šventinę nuotaiką žadino ir J. Lapcun, kuris grojo trimitu, ir mokiniai, kurie puikiai suderino dainavimą su ritminiais judesiais. Tačiau tie, kurie įkūnijo scenoje mąstytojus ar sąžinės balsą, tėvus ar vaikus, parodė, kaip dažnai pamirštame apie svarbiausius dalykus ir apie tai, kad šventės , visų pirma, turi dvasinį aspektą, o Dievas nori gimti kiekvieno žmogaus širdyje, kad jis išmoktų mylėti save, kitus ir pasaulį, kuris jį supa. Šv. Filipo ir šv. Jokūbo bažnyčios kunigas Jacekas pasimeldė kartu su susirinkusiais, o po to laikas dalintis kalėdaičiais, linkėti gražių švenčių.
Tegul gera naujiena, kuri atėjo kartu su Kristaus gimimu, lydi mus visus metus!

EDUKACINĖ IŠVYKA Į KROKUVĄ ,,VILNIAUS IR KROKUVOS KULTŪRINIO PAVELDO KELIU“
Projektas bendrai finansuojamas asocijacijos ,,Wspólnota Polska“ iš Senato kanceliarijos gautų lėšų.
2018 metų gruodžio 8–11 dienomis edukacinėje išvykoje dalyvvo 44 mokiniai bei 4 mokytojai iš Jono Pauliaus II gimnazijos. Kelionės metu projekto dalyviai, pažindami karališkąjį kelią, aplankė vietas, susijusias su Lenkijos nepriklausomybe (Vavelio katedra, karalių kapai, Juzefo Pilsudskio kripta, Collegium Maius, Šv. Marijos bažnyčia, Turgaus aikštė), su gidu aplankė Krokuvos miesto istorinį muziejų – Požeminį turgų. Būdami kalėdiniame koncerte ,,Gwiazdy na Gwiazdkę“pajuto magišką, šventinę nuotaiką. Taip pat turėjo progą keliauti Jaunosios Lenkijos keliu (J. Slovackio teatras, Jama Michalika, Šolayskių namas, Šv. Pranciškaus Asyžiečio bazilika, Vispianskio pavilijonas).
Ši edukacinė išvyka į Krokuvą buvo veiklos, vykdytos Vilniuje, apibendrinimas (mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose Valdovų rūmuose, Vilniaus universitete, Žydų kultūros centre, A. Mickevičiaus muziejuje). Surinko informaciją apie romantizmo bei Jaunosios Lenkijos epochų kūrėjus bei pasidalino ja su kitais.
Užsibrėžti projekto tikslai buvo įgyvendinti, mokiniai pažino nacionalinį paveldą įsigilindami į istoriją, literatūrą, mokslus. Gilino žinias apie valdovų įtaką abiejų tautų istorijai, universitetų reikšmę skirtingais istorijos etapais, komplikuotą žydų istoriją, turtingą literatūrinį romantizmo bei Jaunosios Lenkijos epochų laikotarpį, vieną svarbiausių Lenkijos istorijos asmenybių, susijusių su Vilniumi bei Krokuva – Juzefą Pilsudskį.KONKURSAS „ORTOGRAFIJOS ČEMPIONAS“
2018 m. gruodžio 11–13 dienomis mūsų antrų klasių mokinės išvyko į Lenkiją. Jos aplankė ne tik Gdanską, kuriame vyko kalėdinė mugė, bet ir Malborką, Stutthofo koncentracijos stovyklą , Antrojo pasaulinio karo muziejų. Išvyka Katažynai Stefanovič ir Kamilei Zujevič buvo nemokama, nes spalio mėnesį jos dalyvavo jau penkioliktą kartą dešimtų klasių mokiniams vykusiame konkurse „Ortografijos čempionas“, kurį organizavo lenkiškų mokyklų Lietuvoje Mokytojų sąjunga „Macierz Szkolna“. Katažyna laimėjo titulą „Ortografijos čempionas“, o Kamilė „I-ojo vicečempiono“ titulą. Mergaites konkursui ruošė Anna Jasinska.
Sveikiname ir linkime tolesnės sėkmės!

Daugiau informacijos:
http://www.wilnoteka.lt/artykul/tytul-mistrza-ortografii-2018-dla-uczennicy-gimnazjum-jana-pawla-ii
http://l24.lt/pl/oswiata/item/269401-mlodziez-zmierzyla-sie-o-tytul-mistrza-ortografii


EDUKACINĖ IŠVYKA „LENKIJOS MARŠALO JUOZO PILSUDSKIO PĖDSAKAIS“
Edukacinė išvyka „Lenkijos maršalo Juozo Pilsudskio pėdsakais“, projekto „Laisvė – didelė Dievo dovana žmogui ir tautai(...)“ (šv. Jonas Paulius II) dalis. 2018 metai – Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo metai. Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo šventė visada jungė lenkus, gyvenančius šalyje bei užsienyje. 2018 metai buvo ypatingi – 100-osios Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo metinės.
Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazijos mokiniams ir mokytojams buvo suorganizuota ekskursija į Lenkijos sostinę Varšuvą, skirta šiai svarbiai datai paminėti.
Dviejų dienų išvykos į Varšuvą tikslas buvo supažindinti mokinius su nepriklausomos Lenkijos kūrėjo, maršalo Juozo Pilsudskio asmenybe. Lankydamiesi Varšuvos karališkoje pilyje, mokiniai susipažino ne tik su jos ilgamete istorija, bet ir sužinojo, kad 1920 metų lapkričio 14 dieną pirmą kartą po lenkų-bolševikų karo pabaigos minint Lenkijos nepriklausomybės šventę Pilies aikštėje Juozui Pilsudskiui buvo įteikta maršalo buožė, kurią suprojektavo Mečyslovas Kotarbinskis, Vilniaus Stepono Batoro universiteto profesorius.
Varšuvoje yra daug vietų, susijusių su Juozo Pilsudskio asmenybe, kurias aplankė mokiniai. Ekskursijos dalyviai išgirdo nemažai įdomių istorijų, pavyzdžiui, kodėl namas Krokuvos Priemiesčio gatvėje vadinamas „namu be kampų“. Lankydamiesi karo kapinėse „Powązki“ gimnazistai suprato, kad kelias iki Lenkijos neprikausomybės – tai ilgas laikotarpis, kuris truko nuo XIX am. iki pat „Solidarumo“ susivienijimo, vykstant masinių streikų judėjimui 1980 m. rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais.
Daug įspūdžių paliko miuziklas „100 metų lenkiškų dainų“ muzikiniame teatre Buffo. Koncerto metu publika kartu su atlikėjais dainavo praėjusio amžiaus hitus, puikiai leido laiką.
Išvyka į Varšuvą „Lenkijos maršalo Juozo Pilsduskio pėdskais“ buvo finansuojama iš Lenkijos Respublikos ambasados Vilniuje lėšų.
Kamila Zujevič, II A klasė

VISUOTINĖ PILIETINĖ INICIATYVA ,,ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“
2019 m. sausio 12 d. mūsų gimnazijos bendruomenė prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“, kurią kasmet organizuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Ši akcija vyksta jau dvyliktą kartą.
Penktadienį, 8.00 valandą, languose dešimčiai minučių buvo uždegtos žvakutės, kurios simbolizavo gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę, o pamokose buvo pagerbti Laisvės gynėjai.
Akciją vykdė I D klasė ir jų auklėtoja Lina Činčiuvienė.


DALYVAVIMAS TRADICINIAME BĖGIME „GYVYBĖS IR MIRTIES KELIU“
Sausio 13-ąją minime Laisvės gynėjų dieną prisimindami kruvinus 1991 metų sausio įvykius kovojant dėl Lietuvos nepriklausomybės. Šiam įvykiui paminėti kasmet vyksta bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“ nuo Antakalnio kapinių iki Televizijos bokšto. 2019 m. sausio 12 d. vyko 28 bėgimas, kuriame dalyvavo ir 30 Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazijos mokinių, jiems vadovavo lietuvių kalbos mokytoja Lina Činčiuvienė ir kūno kultūros mokytojas Marjanas Pavlovskis. Visi dalyviai sėkmingai įveikė 9 kilometrų distanciją, buvo apdovanoti medaliais ir pavaišinti arbata bei bandelėmis, o gimnazija buvo apdovanota kaip aktyviausiai akcijoje dalyvaujanti mokykla.


PARODOMOSIOS MEDIACIJOS NACIONALINĖJE TEISMŲ ADMINISTRACIJOJE
2018 m. gruodžio 11 d. Nacionalinėje teismų administracijoje įvyko Lietuvos teismo 100-mečiui skirta Atvirų durų diena. Renginio metu mūsų gimnazijos ir Vilniaus Simono Konarskio mokyklos specialiai paruošti bendraamžių konfliktų mediatoriai supažindino kitų Vilniaus miesto mokyklų mokinius su patraukliu konfliktinių situacijų sprendimo būdu – mediacija.
Mokiniai-mediatoriai pristatė parodomąją mediaciją, kurios metu sprendė kiekvienam paaugliui pažįstamą konfliktinę situaciją. Mokinius parodomajai mediacijai ruošė profesionali teismo mediatorė Jolanta Tupko-Mazur. Savo kalboje ji akcentavo, kad „pagrindinis moksleivių mediacijos tikslas – ugdyti socialiai atsakingą, aktyvų jauną žmogų. Kuo anksčiau išmokstame taikiai spręsti konfliktus su bendraklasiais, mokytojais ir šeimos nariais , tuo kokybiškesnis mūsų bendravimas, o mokyklose mažėja konfliktų, patyčių bei smurto atvejų“. Vilniaus miesto apylinkės teismų teisėja Donata Kravčenkienė atkreipė dėmesį, kad moksleivių mediacija moko vaikus efektyviai reikšti, įvardinti ir atpažinti savo bei bendraamžių emocijas.
Vėliau mokiniai susipažino su Nacionalinėje teismų administracijoje veikiančia istorine Teismo ekspozicija: pamatė unikalių teismo istorijos eksponatų, pasimatavo teisėjo, prokuroro ir advokato mantijas.


PREVENCINIS RENGINYS „DRAUGYSTĖ VEŽA“
2018 m. gruodžio 6 d. vyko prevencinis renginys „Draugystė veža“. Tai yra vienas iš Vilniaus miesto socialinių pedagogų inicijuojamos akcijos „Draugystės tiltai“ renginių.
Renginyje dalyvavo atstovai iš penkių Vilniaus miesto mokyklų: Pilaitės gimnazijos, Vasilijaus Kačalovo gimnazijos, Jono Basanavičiaus gimnazijos, Jono Pauliaus II progimnazijos bei Spindulio progimnazijos. Šiųmetį renginį organizavo socialinė pedagogė Jadvyga Vysocka, psichologė Liucina Gilevska, visuomenės sveikatos specialistė Marta Vitienė bei II B klasės mokiniai.
Mūsų renginio tikslas - aktyvinti Vilniaus miesto mokyklų bendravimą ir bendradarbiavimą. Mokiniai šoko integracinį Belgų šokį, miklino protą protmūšyje, sprendė kryžiažodį, sukūrė gražų kalėdinį linkėjimą savo naujiems draugams. Renginį vainikavo bendra daina apie draugystę, nes
draugystė yra neįkainojama vertybė ir labai gera yra turėti daug draugų.SUSITIKIMAS SU EDUKACINĖS BENDROVĖS „KALBA.LT“ ATSTOVE
2019 m. sausio 9 dieną mūsų gimnazijos IV klasių mokiniai susitiko su didžiausios kalbų mokyklos Lietuvoje „Kalba.lt“, studijų užsienyje atstove Diana Verikaite.
P. Diana supažindino mokinius su užsienio šalių švietimo sistemos skirtumais, informavo, kokių reikėtų dokumentų norint stoti į užsienyje esančias kolegijas ir universitetus. Atstovas plačiai papasakojo apie studijų privalumus bei trūkumus Didžiojoje Britanijoje, Olandijoje ir Danijoje. Taip pat informavo mokinius apie nemokamas konsultacijas ir maloniai kvietė pasinaudoti šia galimybe.


Egzaminatorius.lt


Mokinių ugdymo karjerai
informacinė svetainė

VILNIAUS APSKRITIES
ADOMO MICKEVIČIAUS
VIEŠOJI BIBLIOTEKA


Spartusis belaidis
internetas


Švietimas

Elektroninis dienynas


Švietimo tinklas
Nacionalinis egzaminų
centras
Švietimo ir mokslo
ministerija
E-mokykla
Pedagogų profesinės
raidos centras
Švietimo informacinių
technologijų centras
LITNET mokykloms
Švietimo aprūpinimo
centras
Švietimo plėtotės
centras
Rodzina szkół
im. Jana Pawła II
ELEKTRONINĖ
LIETUVIŲ KALBOS IR LITERATŪROS CHRESTOMATIJA
11 klasei
Edinburgo hercogo
(DofE) apdovanojimai
V. Druskio g. 11, LT-04306 Vilnius, tel. / faks. (8 5) 244 4504
el. paštas rastine@jonopauliausgimnazija.vilnius.lm.lt